Skip to main content

Nyheder

-
Nye og spændende rejsemål

Se vores nyheder for 2025

Verden er stor, og der er mange destinationer, som vi hos NILLES Rejser endnu ikke har udforsket. Vi vil gerne kunne tilbyde vores gæster nye og spændende rejsemål, og på den måde gøre verden lidt mindre. Derfor præsenterer vi hvert år en række nyheder. Disse nyheder kan både være nye rejsemål, men det kan også være nyt indhold til et allerede eksisterende rejsemål.

Nedenfor kan du se en samling af vores nyheder for 2025. Klik ind og læs mere om rejserne, og giv os et kald på 7021 6022, hvis du har spørgsmål.

Nyheder: 4 rejser fundet

Cairo og Nilkrydstogt i Egypten

Cairo og Nilkrydstogt i Egypten

  • Afrika
  • Nyheder
  • Rejselængde: 11 Dage
    Pris: Fra Kr. 18.499
  • Oplev Egypten fra vandet, når vi tager på et fantastisk flodkrydstogt ned ad Nilen. Inkl. besøg ved Giza-pyramiderne, Kom Ombo-templet og Aswan-dæmningen.

Langtidsferie i Marokko

Langtidsferie i Marokko

  • Afrika
  • Nyheder
  • Rejselængde: 15 Dage
    Pris: Fra Kr. 13.495
  • Tag med til de solrige Marokko og badebyen Agadir, når det danske vintervejr viser sig fra sin koldeste og mørkeste side. Vi bor på et lækkert hotel med halvpension blot to minutters gang fra en af Nordafrikas lækreste bystrande.

  • Nov
  • Dec
  • Feb
  • Mar
  • Apr
  • Maj
  • Jun
  • Jul
  • Aug
  • Sep
  • Okt
  • Nov
  • Dec
  • Jan
  • Feb
  • Mar
  • Apr
Sydspanien for solorejsende

Sydspanien for solorejsende

  • Spanien
  • Samarbejdsrejser
  • Rejselængde: 8 Dage
    Pris: Fra Kr. 7.999
  • Rejs med andre solorejsende til det solrige Andalusien, og få en ferie fyldt med skønne smagsoplevelser, godt fællesskab og hyggelige stunder. Inkl. kulinarisk rundtur i baglandet samt udflugter til bl.a. Málaga og Ronda.

  • Nov
  • Dec
  • Feb
  • Apr
  • Maj
  • Jun
  • Jul
  • Aug
  • Sep
  • Okt
  • Nov
  • Dec
  • Jan
  • Feb
  • Mar
  • Apr
Sri Lanka - perlen i Det Indiske Ocean

Sri Lanka - perlen i Det Indiske Ocean

  • Asien
  • Samarbejdsrejser
  • Rejselængde: 14 Dage
    Pris: Fra Kr. 24.998
  • Sig farvel til den danske vinter og goddag til Sri Lankas solbeskinnede strande, velduftende temarker og ældgamle tempelbyer. Oplev perlen i Det Indiske Ocean med dansk rejseleder.

  • Danmarks bedste rejsearrangør 2019
  • Kvalitetsrejser
    i trygge rammer
  • Altid med erfaren
    dansk rejseleder
  • Sammen om
    nye oplevelser
Få nyhederne først
Få nyhederne først

Vær først med de seneste nyheder og få rejsetips og inspiration. Tilmeld dig vores nyhedsbrev og deltag hver måned i konkurrencen om 1.000 kr. at købe rejse for.

Vi svarer som regel indenfor 24 timer (hverdage)
7021 6022Se åbningstider
Luk menu